Ćwiczenia do artykułów z Muzyka

Strona Krzysztofa Gąszewskiego


Drugi klip Blueski

Po wielu latach istnienia zespołu BLUESKA ukazuje się drugi klip. Ma być po trosze pamiątką po niezapomnianym klubie Alligator.Dla przypomnienia pierwszy klip BLUESKI.Koniec jamów w Alligatorze

Alligator był bardzo gościnnym miejscem. Gąsiowi udało się tam zorganizować 41 jam-sessions. W większości na scenie wspomagali go muzycy zespołu Blueska. Ale podziękowania należą się także wielu muzykom, którzy przewinęli się przez scenę dokładając mnóstwo pięknych dźwięków i emocji: Joannie Pilarskiej, Arturowi Pacakowi, Jasiowi Kuntowi, Tomaszowi Thielowi, Tomaszowi Chojnackiemu, Kamilowi Stachowiakowi, Mateuszowi Ignatjewowi, Grzegorzowi Kunzowi, Andrzejowi Laskowskiemu, Przemkowi Ślużyńskiemu i innym. Największe podziękowania należą się właścicielom klubu za to, że dzięki nim istniała najlepsza scena w Poznaniu, na której muzyka gościła niemal codziennie przez wiele lat.


Pierwszy podniebny koncert z Balonu

Nad Poznaniem odbyło się historyczne wydarzenie. Z Grzegorzem Sykałą zagraliśmy koncert lecąc balonem nad miastem. Kto wie, czy to nie pierwszy powietrzny koncert w historii baloniarstwa? Z góry popłynęły dźwięki countrowo-bluesowe. Lecieliśmy z parku przy Arenie i lądowaliśmy na lotnisku w Kobylnicy. Czuliśmy się całkowicie bezpieczni, ponieważ kapitanem tego statku powietrznego była wicemistrz Polski Beata Choma :)Płyta Pilarska & Gąszewski Live in Poznań

Pilarska & Gąszewski to duet, którego program rodził się w ogniu koncertów. Choć to nie walka przeciwko sobie a wspólne wykuwanie emocji i treści. Ich program koncertowy w znacznej mierze oparty jest o autorskie piosenki Joanny Pilarskiej. Na scenie towarzyszy im duża porcja zabawy i uśmiechu. Czerpią radość ze wspólnego grania, tworząc mieszankę różnych stylów od jazzu, bluesa, folku, aż po bluegrass.

Płyta Blues live in Poznań ma właśnie za zadanie oddać ten koncertowy ogień.

Na krążku znalazły się utwory własne oraz standardy. Nie można tego materiału zaklasyfikować jednoznacznie w konkretnym gatunku muzycznym, choć sposób podejścia do formy utworów wskazuje wyraźnie na korzenie bluesowe. Wspólny mianownik wykonywanych utworów stanowi też poczucie humoru, duża doza improwizacji, elektryzujący głos wokalistki oraz matowe brzmienie harmonijkowych solówek.

Blues live in Poznań to projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców, będący jednocześnie ambitnym przedsięwzięciem artystycznym.1. God's Gonna Cut You Down traditional 4:58

2. Big Yellow Taxi Joni Mitchell 3:27

3. Vallerie The Zutons 5:54

4. Lonely Avenue Doc Pomus 5:53

5. Stand By Me Ben E. King / Jerry Leiber / Mike Stoller 3:45

6. Big Colored Baloon Joanna Pilarska 4:58

7. If It Hadn't Been For Love Chris Stapleton /Michael James Henderson 4:05

8. I'll Be Your Baby Tonight Bob Dylan 3:40

9. Mercedes Benz Janis Joplin / Michael McClure/ Bob Neuwirth 7:43

10. You Are My Sunshine Jimmie Davis / Charles Mitchell 3:56

Bonus track

11. Closer Anna Mądra / Robert Zaleśny 4:38

Wykonawcy:

Joanna Pilarska (JoPil) - gitara, śpiew

Krzysztof Gąszewski (Gąsiu) - harmonijka ustna

Piotr Piechnik - gitara (7, 9)

Robert Zaleśny - gitara elektryczna (11)

Jakub Tomczyk - gitara basowa (11)

Andrzej Kownacki - perkusja (11)

Blues live in Poznań (Powiatowy Blues)

Wydawnictwo współfinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego

Animacja projektu: Jan Babczyszyn

Wydawca: Stowarzyszenie Edukacyjne MCA

Współpraca: Event Plus

Realizacja nagrań i mastering: Piotr Piechnik - Eleven Sound www.facebook.com/elevensoundstudio

Projekt graficzny: Krzysztof Gąszewski www.gaszewski.pl

Zarejestrowane dzięki pomocy klubu Alligator www.alligator-club.com


Jam Session w klubie Aligator

W Poznaniu już od pół roku działa prężnie rockowo-bluesowy klub, gdzie niemal codziennie można posłychać muzyki na żywo. Gąsiu ze swej strony zaprasza serdecznie do odwiedzenia wszystkich sympatyków rocka i bluesa. Mile widziani są też muzycy, którzy mogą pojamować w wybrane środy (więcej informacji na profilu facebookowym klubu - https://pl-pl.facebook.com/alligatorpoznan). Poniżej nagranie wideo z jednego z jam session w Aligatorze, na którym Gąsiu miał przyjemność zagrać w towarzystwie Jasia Siemienasa, Andrzeja Kownackiego i Tomasza Chojnackiego."W cudzych butach"

"W cudzych butach" to tytuł książki Elżbiety Krzyżaniak - kiedyś przez media zwanej "Żelazną Kobietą" z racji niesamowitych wyczynów surwiwalowych. A co ma z tym wspólnego Gąsiu? Jest redaktorem tej książki i szalonym myślom Elki nadał bardziej uporządkowaną formę. A do tego poprowadzi dokładnie w Dniu Kobiet o godzinie 11.00 spotkanie z Autorką w Starym Browarze, w Słodowni +2. Gąsiu zaprasza nie tylko na światową premierę książki, ale też koncert Agnieszki Czyż, obdarzonej niesamowitym głosem - również w Słodowni +2 o godzinie 13.00 i na sesję jogi, prowadzoną przez samą autorkę książki od godziny 14, w Słodowni, piętro niżej.
Koncert Bandy Dzika

Skąd Banda Dzika? Lider, Andrzej Ciborski jest legendą piosenki autorskiej. Trudno wymienić jego nagrody, najważniejsze to: 1984 - OPPA Warszawa 2 nagroda, STiWPA Myślibórz 3 nagroda („sosnowy szczebel do kariery”); 1985 - SFP Kraków 2 nagroda, STiWPA Myślibórz 1 nagroda („hebanowy szczebel do kariery”), Spotkania Zamkowe ‘Śpiewajmy Poezję” Olsztyn – z Orkiestrą Teatru ATA 1 nagroda; 1986 - OMPP Wrocław „złota dwunastka”, FPP w Opolu „debiuty” nagroda za tekst, Przegląd Piosenki Literackiej i Kabaretowej Łódź 1 nagroda; 1987 - Festiwal Sztuki Estradowej Rzeszów – spektakl „Pieśniarze świata” 1 nagroda + indywidualna nagroda przewodniczącego Jury prof. Aleksandra Bardiniego; 1992 - Festiwal „Recital” Siedlce 1 nagroda; 1994 - „Zaduszki poetyckie” Piotrków Trybunalski 1 nagroda.

 

Pomysł był taki, żeby kompozycjom "Cibora" nadać bardziej rockowy "pazur". "Cibor" z "Gąsiem" (Krzysztofem Gąszewskim) zaprosili do współpracy najlepszych zawodowców: Kostka Andriejewa (gitara), Krzysztofa Samelę (bas), Macieja Muraszko (perkusja) oraz Wojtka Olszewskiego (fortepian). W studio Giełda powstały nagrania, ocierające się o rocka, bluesa a nawet jazz. Te utwory na stałe zagościły w jednym z poznańskich pubów, pubie "U Dzika", gdzie grane były "na okrągło" przez wiele lat. Stąd też nazwa zespołu. Właściciel - "Dzik" - pomagał w organizacji koncertów. Dziś już pub nie istnieje, ale utwory pozostały w pamięci dawnych bywalców i fanów twórczości Andrzeja Ciborskiego. Koncert jest próbą jednorazowego odtworzenia atmosfery tamtych chwil, sprzed 12 lat, kiedy to ostatni raz koncertowała Banda Dzika.
Blueska na festiwalu Bluesexpress 2013

Blueska występuje w wielu miejscach. Jednak występ na festwalu Bluesexpress będzie czymś wyjątkowym dla całego zespołu i dla osób, które towarzyszyły nam w tej wyjątkowej PODRÓŻY. Bowiem Blueska zagrała w wagonie pocztowym i koncert ten trwał 6 godzin z przerwami na inne koncerty, które odbywały się na stacjach. Przez ten czas udało się nam, razem z publicznością, zbudować niezwykły nastój i osiągnąć niebywały poziom pozytywnej energii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:

tu jest link do galerii

 

Ogromne podziękowania dla Henia Szopińskiego za zaproszenie. Bluesexpress to nasz ulubiony festiwal, gdzie artyści czują się doceniani i mają to, co w muzyce najlepsze - doskonałą publiczność!
Gąsiu oficjalnie dołącza do konińskiej formacji BLUESKA.

Współpraca z Blueską trwa od dawna. Ale teraz żarty się skończyły i Gąsiu ma dużo pracy z opanowaniem zawiłości aranżacyjnych. Krótko mówiąc - mniej improwizacji, więcej aranżacji. Współpraca zaowocowała narazie wieloma koncertami. Więcej informacji na stronie zespołu www.blueska.pl. Gąsiu jest też autorem projektu nowej strony internetowej Blueski.

Gąsiu na Led Zeppelin Night w Blue Note.

Zespół Joe's Garage, organizator koncertu, mającego uczcić 45 lat od powołania największego rokowego zespołu w historii, zaprasza Gąsia do współpracy. Odegranie w czasie koncertu solówek harmonijkowych z utworów Led Zeppelin to wielki powrót do przeszłości, ponieważ ponad 30 lat temu Gąsiu zaczynał swoją przygodę z harmonijką ucząc się właśnie na pamięć solówek Roberta Planta. Zagranie ich na scenie było niejako spełnieniem dawnych marzeń. Gąsiu był też współautorem scenariusza Led Zeppelin Night i opowiadał w trakcie imprezy o ekscesach, które stały się udziałem jego ulubionego zespołu z dzieciństwa.Gąsiu zagrał z zespołem RUST na festiwalu Woodstock 2012

Gąsia z zespołem RUST łączą wspólne fascynacje muzyczne. Gąsiu trzyma kciuki za ten zespół, który zdaniem Głosu Wielkopolskiego jest największą nadzieją na 2013 rok!Gąsiu nagrywa z Bluesferajną w TV Amazing.

Bluesferajna z Gąsiem byli gośćmi w audycji "Muzyczne Fanaberie" Andrzeja Dąbrowskiego. Przy okazji udało się dzięki uprzejmości telewizji Amazing zarejestrować kilka utworów. W nagraniach brali udział Grzegorz "Olek Blues" Olejnik, Tomasz "Stary" Herman, no i Gąsiu.Muzyka instrumentalna na zamówienie.

Zamówienie na muzykę ilustracyjną to nowe wyzwanie, które absorbuje Gąsia od pewnego czasu. Jako, że Gąsiu przez czas jakiś mieszkał w Zakopanem, udało mu się zilustrować utwór tatrzańskimi wschodami słońca. Kto rano wstaje...Toruń - Bydgoszcz Harmonica Bridge 2011

Na zaproszenie Sławka Wierzcholskiego zagraliśmy na tym popularnym festiwalu harmonijkowym. Skład zespołu:

Krzysztof Gąszewski - harmonijka
Jacek Korochoda - gitara
Dominik Wywrocki - kontrabas
Tomek Grochot - perkusja

Poniżej 2 fragmenty muzyki, której musiał wysłuchać Kopernik :)


Koncert Howarda Levy w Wadze MiejskiejLegenda harmonijki i numer 1 na świecie: Howard Levy (USA) zagrał w Poznaniu. Mistrz wystąpił z towarzyszeniem świetnych jazzmanów - Jacka Korochody (gitara), Józefa Michalika (bas i kontrabas) i Tomasza Grochota (perkusja). Co tu dużo mówić. Howard wprowadził publiczność w osłupienie. 

Na rozgrzewkę, jako kurator projektu harmonijkowego w Wadze Miejskiej, wystąpił Gąsiu. Howard Levy powiedział Gąsiowi w trakcie obiadu, że najgorszy koncert, jaki zagrał w życiu był na jednej scenie z Tootsem Thielmansem. Takiemu wyzwaniu ciężko było sprostać. Dla Gąsia też był to najgorszy koncert, nogi trzęsły się bardziej niż na maturze, a ze zdenerwowania pomylił harmonijki. Ale starał się zagrać autorski utwór Tomka Grochota, który zasiadł za perkusją. 

 Blues dla Kitona

Jacek Michalak, jako współorganizator imprezy, zaprosił Gąsia do Koła na koncert charytatywny. Pieniądze przeznaczone będą na leczenie dotkniętego chorobą muzyka z Koła - Andrzeja "Kitona" Trębackiego. Dzięki skutecznej akcji organizatorów i publiczności, która wypełniła salę po brzegi, udało się uzbierać całkiem sporą kwotę! Gąsiu dziękuje publiczność za GORĄCE PRZYJĘCIE i kolegom z zespołu THE RISINS oraz Tomkowi Lipertowi za wspólne wykonanie programu! Poniżej migawka z koncertu.Premiera kompozycji Gąsia na antenie Radia Merkury.

Nowa kompozycja nosi tytuł "No Movies". I pomimo, że jest to utwór z harmonijką w roli głównej, mieści się on w konwencji smooth jazzu. Pora na podziękowania. Kostek Andreev udzielił ogromnej pomocy przy aranżowaniu i miksie, zagrał też gitary i mandolinę. Kuba Królikowski - solówkę na pianie i pady. Michał Francuzik - kontrabas. Dominik Bukowski wykonał master. Podziękowania również dla Uli i Janusza Chojanów, za użyczenie Countrybudy, gdzie była nagrywana harmonijka. Zapis rozmowy i fragment utworu można znaleźć na stronie Radia Merkury klikając ten link.


Ostatni koncert w Polsce

W Poznaniu na ogródku Wagi Miejskiej Kev Fox band zagrał ostatni koncert trasy koncertowej po Polsce. Filmik opublikował Kuba Paluszkiewicz, z którym miałem przyjemność wielokrotnie współpracować :)Kev Fox Band

Współpraca z brytyjskim zespołem Kev Fox Band zaowocowała sporą trasą koncertową od Świnoujścia aż po Kraków. Oto migawka z Warszawskiego klubu Jazzownia Liberalna.Koncerty z Joanną Pilarską

Współpraca z Joanną Pilarską zaowocowała wieloma koncertami. Na pamiątkę obrazek z Grotkowa, z Blues Party:Kawałek z szuflady

Gąsiu wyciągnął kompozycję z 2005 roku z szuflady. Dobrze pasowała do zdjęć z Cypru. Utwór nazywa się HARP ON THE SAND :)Wideo z koncertu z Wolny Band

Wreszcie udało się zdobyć nagranie z koncertu, który został zarejestrowany latem 2009 roku, na dziedzińcu Centrum Kultury "Zamek". Wolny rozgrzewał publiczność przed występem Audiofeels. Utwór "Absolutnie", który można tu zobaczyć, pochodzi z płyty "Chwila Wolnego".Wojtek Więckowski feat Gąsiu

W poznańskim klubie Blue Note zespół Wojtka Więckowskiego zagrał świąteczny koncert. Znalazło się też odrobinę miejsca na gitarowo-harmonijkowe dialogi :)Gąsiu na konińskich BLUESONALIACH

Zagrał tym razem gościnnie z konińską formacją "Blueska". Krótką relację można przeczytać tu.


Owacja na stojąco w Wadze!

"Jam session czyli ambasadorowie jazzu ruszają w świat" - to tytuł wystawy fotogramów autorstwa Marka Karewicza, które poznaniacy oglądali 21-26 listopada w Wadze Miejskiej na Starym Rynku w Poznaniu. Na zakończenie wystawy a jednocześnie rozpoczynając cykl koncertów harmonijkowych w Wadze, Reed Vibration zagrało z zaproszonymi gośćmi. Na scenie pojawili się: Ewa Nawrot - wokal, Jakub Królikowski - piano, Wojtek Więckowski - gitara oraz stali członkowie zespołu: Maciej Flaczyński - gitara, Ksawery Wójciński - kontrabas, Piotr "Harry" Kupczyk - perkusja, Gąsiu - harmonijki. Był to pierwszy w historii zespołu całkowicie jazzowy koncert. Utwory prezentowały twórczość postaci z wystawianych zdjęć. Krzysztof Gąszewski w przerwach pomiędzy utworami opowiadał anegdoty związane z wystawą.

Zdjęcia wykonał Sławomir Seidler.


Koncert z Joanną Pilarską

Na solowy koncert Joanny Pilarskiej w Domu Kultury "Pod Lipami" Gąsiu poszedł jako widz. Ale miał ochotę zagrać jedno solo z zaprzyjaźnioną wokalistką. Pomimo, że był to piątek, 13-go listopada, wszystko skończyło się szczęśliwie, współpraca na scenie była na tyle sympatyczna, że zagrali koncert w duecie. A potem okazało się, że współpraca trwała wiele lat...


Opinie jurorów po festiwalu w Trossingen

Joe Filisko, ogłoszony harmonijkarzem roku 2001 przez SPAH (Society for the Preservation and Advancement of the Harmonica) o występie Gąsia w kategorii "blues diatonic": "Oceniłem ciebie na tyle wysoko, na ile było to możliwe. Zważywszy twoje kłopoty podczas występu, musiałem odjąć pewną liczbę punktów. Ale zagrałeś z ciekawą dynamiką i twój overblow (trudna technika pozwalająca na uzyskanie brakujących w harmonijce dżwięków) był jednym z najlepszych. No i słyszałem ciebie grającego mocniej, niż na przesłuchaniach."

 

Przypomnijmy, Gąsiu na początku występu zapomniał włączyć wzmacniacz, co odbiło się w znaczący sposób na jakości wykonania.

 

Carlos del Junco, inny z jurorów, najpopularniejszy harmonijkarz z Kanady wypowiedział się krótko: "Gratuluję, zagrane z ogromnym feelingiem!"


II miejsce na World Harmonica Festival w Trossingen.Krzysztof Gąszewski zajął II miejsce w kategorii "jazz diatonic". Na pierwszym miejscu znalazł się rosjanin, Mikhail Wladimorov. Jurorami oceniającymi zawartość jazzu w głowach i sercach wykonawców byli Howard Levy, Carlos del Junco oraz Marco Jovanovic.

 

W kategorii bluesowej Gąsiu zagrał kompozycję przygotowaną specjalnie na festiwal w duecie ze znanym poznańskim gitarzystą - Wojtkiem Więckowskim. Jery Portnoy - wielka gwazda harmonijki, współpracujący z Mudy Watersem i Ericem Claptonem oceniał wykonawców wspólnie ze swoimi kolegami po fachu - Carlosem Del Junco, Joe Filisco, Marcosem Collem i Henry Heggenem. Jury przyznało Gąsiowi szóste miejsce. W tej kategorii zwyciężył młody muzyk z Taiwanu - Jang Li. I nie była to tania podróbka! Tenże wykonawca zwyciężył również w zmaganiach jazzmanów na harmonijkach chromatycznych.

Gąsiu zagrał na Pikniku Country w Mrągowie.

Wystąpił u boku Urszuli Chojan w materiale promującym jej najnowszą płytę "Świat w kolorze...". Autorami większości utworów na płycie są Urszula Chojan i Kostek Andreev - muzyk, z którym Gąsiu współpracuje od wielu lat.Reed Vibration na Blues Express Festiwal

W tym roku Reed Vibration bawił pasażerów bluesowego pociągu na stacji w Chodzieży. Gościnnie wysytąpili też przyjaciele z zespołu Le Blue - Magdalena Wieczorek - Duchewicz (śpiew) i Piotr Maciak (gitara). PIotr znany jest już z pojedynków z Gąsiem na instrumenty i dżwięki. Magdalena, znana z zespołu Same Suki swoim znakomitym głosem pomogła grupie Reed Vibration pierwszy raz.

 


Debiutancki album zespołu Wolny Band już w sklepach!

Wolny Band to poznańska formacja pnąca się szybko po szczeblach drabiny zwanej showbiznesem. Sukces w Opolu przypieczętowuje wydaniem płyty. 10 pazdziernika 2008 nakladem wytwórni My Music pojawił sie w sklepach w calej Polsce album zatytuowany „Chwila Wolnego”. To z pewnoscia ciekawa propozycja dla osób poszukujacych muzyki bez ograniczen! Gąsiu od dawna kibicuje WOLNEJ ekipie. W utworze "Absolutnie" dołożył coś harmonijkowego:)

Na koncercie promującym płytę w Poznaniu, w Piwnicy 21 było sporo emocji! Fragment poniżej.Wspominki po koncercie w Lubinie

Reed Vibration zagrało na Międzynarodowym Dniu Bluesa w Lubinie. Gościnie wystąpił Piotr Maciak, który jest coraz częstszym gościem na naszych koncertach:)

 

 Coś z prasy.

Kurier Otwocki napisał o prężnie działającym Otwockim Stowarzyszeniu Bluesa i Ballady. Również w tym artykule pozytywna recenzja koncertu Reed Vibration:)


Występ Reed Vibration w cyklu Staromiejskich Koncertów Jazzowych i Kameralnych

Koncerty pod poznańskim Ratuszem organizuje agencja artystyczna L'Arte. Reed Vibration zagrało bardzo energetycznie, co widać na zdjęciu poniżej (fot. Mirosław Bocek, agencja L'Arte).
Nasz występ pod Ratuszem pokazała też Winogradzka Telewizja Kablowa. Dziękujemy za udostępnienie materiału.

 Jamowanie w Lizardzie

Gąsiu znalazł się na scenie z Qbek Band i bardzo spodobała mu się solówka Jarosława Lisowskiego. Wielkie podziękowania dla artystki obiektywu, Moniki Lisieckiej, która wykazała się mistrzowskim okiem i uchwyciła TEN moment!
Reed Vibration w Starym Browarze

14 czerwca wystąpili w cyklu koncertów jazzowych Pilsner Urquell w Starym Browarze w Poznaniu.
Koncert w Charyzmie

To bardzo ważne wyddarzenie w historii zespołu. Do składu dołącza Ksawery Wójciński ze swoim kontrabasem. Wszystko wskazuje, że będzie to dłuższa współpraca. Widownia oraz reszta zespołu zachwyceni byli kontrabasowymi solówkami oraz brzmieniem całego składu w nieco bardziej jazzowym odcieniu.


1/2 Reed Vibration jako suport Dżemu

Maciej Flaczyński i Gąsiu zagrali przed zespołem Dżem.

 

 

 

 


Koncert w Markowej z Andrzejem Laskowskim na basie

Zespół Reed Vibration zagrał pierwszy koncert z Andrzejem Laskowskim, obecnie basistą Macieja Maleńczuka. Fragment koncertu można usłyszeć w dziale mp3. Andrzej Laskowski gra w wielu zespołach i dlatego nie zawsze będzie występował z naszym składem, ale zawsze miło będzie nam go gościć na scenie:)


Klip z klubu Lizard King w Poznaniu

 

Za kamerą stanął Sławomir Seidler a Reed Vibration wzięli instrumenty w swoje ręce i nie czekali (choć do własnego domu z Lizarda mieli daleko).Ogólnopolski Dzień Bluesa

 

Tegoroczne wydarzenia w klubie Blue Note dowodzą, że Poznaniacy nadal kochają bluesa. Sala była pełna a atmosfera gorąca. Dzięki Marii Bonieckiej i Magdzie Smolanej mamy pare fotek z tej imprezy, można je obejrzeć w galerii. Musicie przyznać, że dziewczyny mają niezły dryg do fotografowania muzyki. Wielkie podziękowania!
Jamowanie na Blues Expresie

 

Gąsiu wybrał sie na Blues Express całkiem prywatnie. Ale nie byłby sobą, gdyby nie pojamował sobie troche na imprezie. Więcej fotek w serwisie NASZEMIASTO.PL

 

W Głosie Wielkopolskim ukazał się całostronicowy materiał o Zwariowanym Pociągu Bluesowym. Można zobaczyć stronę z gazety w dziale wycinki prasowe.

 

Okazuje się, że jamowanie tak mocno związane jest z koncertami na tej pociągowej imprezie, że na oficjalnej stronie Blues Express też można znależć zdjęcia wspólnego muzykowania z poprzednich lat!
Nagrania z zespołem Zendo Tavern

 

 

Formacja założona przez Biffa Cuthberta, śpiewającego gitarzystę z Nowego Jorku, w której na skrzypcach gra Yming Gao a na gitarze polski jazzman Jan Kalinowski, nagrywa trzecią płytę. Gąsiu bierze udział w nagraniu 2 utworów. Sesja ma miejsce w American Melody Studio w Giuilford w Stanach, ale harmonijki nagrane zostały w Radiu PiK w Bydgoszczy pod okiem Mirka Worobieja. Fragment utworu Scout znajdziemy w dziale mp3.


Gąsiu na płycie Wolny Band

Solówka Gąsia znalazła się na płycie "Chwila Wolnego" zespołu Wolny Band. Fragment utworu "Absolutnie" można posłuchać w dziale mp3 - KLIKNIJ TU
Reed Vibration wchodzi do studia

 

...czego efektem jest utwór Caldonia, który został nagrany przez dwie Agnieszki: Górską i Krzyżaniak. Nagranie zarejestrowano w Studio Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Tu mp3

 

 
Powstała nowa formacja - REED VIBRATION

Pierwszy koncert odbył się w Markowej Knajpie.


 

 

W galerii kilka zdjęć z Harmonica Masters Workshops w Trossingen. Poniżej zdjęcie z jego nauczycielem z Trossingen, Carlosem del Junco, jednym z najlepszych jazzujących harmonijkarzy na świecie, grającym na harmonijce diatonicznej!
Carlos del Junco i Krzysztof Gąszewski


Ostatnia aktualizacja:  19:16 24/09 2018